Państwo młodzi są z pewnością najważniejszymi osobami w czasie uroczystości ślubnej i w czasie wesela. Zaraz po nich ważną osobą, która przyciąga uwagę jest świadkowa, dlatego ważne jest, by suknia  świadkowej nie przyćmiewała kreacji panny młodej. Bardzo ważnymi osobami są oczywiście rodzice państwa młodych. Szczególnie mamy panny młodej i pana młodego szczególnie zwracają uwagę na swoje kreacje, by wyglądać wyjątkowo w ten wyjątkowy dla nich i ich dzieci dzień.

Bardzo często mamy pana młodego i panny młodej wybierają komplet – garsonkę i spódnicę w ładnym kolorze. Oczywiście odpowiednio wybrany kostium będzie znakomicie wyglądał, lecz bardzo bezpiecznie i tradycyjnie. Warto w ten szczególny dzień założyć ładną, elegancką suknię. Panie o zgrabnej sylwetce mogą pozwolić sobie na elegancką, długą suknię ładnie przylegającą do sylwetki (ale nie obcisłą), wykonaną z lejącego się, połyskującego materiału. Ładnie prezentują się takie sukienki z krótkimi rękawkami, zasłaniającymi delikatnie ramiona i z dekoltem w kształcie litery V. Jeśli chcemy przykryć dekolt, warto założyć krótszą sukienkę za kolano z dekoltem w kształcie łódki.

Jeśli nie mamy idealnej sylwetki i chciałybyśmy ukryć na przykład zbyt szerokie biodra, warto kupić ładną luźniejszą sukienkę za kolano lub przed kolano (warto sprawdzić, przymierzając sukienki o różnej długości, w jakiej sukni najlepiej prezentują się nasze nogi) z obniżoną talią, lekko tylko zaznaczoną paskiem lub niedużą szarfą. Znakomicie również sukienka o fasonie tuniki potrafi zakryć zbyt szerokie biodra, uda czy pupę, a wyeksponować ładne ramiona, dekolt i biust.

Jeśli mama pana młodego lub panny młodej pragnie wyglądać elegancko, stylowo i jednocześnie nie zwracać na swą kreację zbytniej uwagi, warto zrezygnować z długich sukienek w mocnych kolorach. Najlepiej prezentować się będą wieczorowe sukienki tuż przed kolano lub sięgające za kolano w stonowanych kolorach – głębokim, ale nie krzykliwym błękitnym, śliwkowym, fioletowym, grafitowym. Warto przyjrzeć się sobie uważnie przed zakupem sukienki i ocenić jaki kolor sukni będzie pasował do naszej karnacji, koloru oczu i włosów. Najładniej prezentują się sukienki wykonane z jedwabiu, atłasu, satyny. Panie o obfitszych kształtach nie powinny zakładać sukni wykonanych z połyskliwych, błyszczących tkanin, gdyż niepotrzebnie podkreślają one krągłości i eksponują niedoskonałości figury, które można ukryć. Trafnym zakupem będą z pewnością suknie z wdziankiem czy bolerkiem. Jeśli chcemy dodać naszej kreacji nieco oryginalności, warto dobrać do sukni interesujący kapelusz. Szczególnie do krótszych sukni wieczorowych o prostym kroju idealnym uzupełnieniem będzie elegancka torebka i kapelusz. Kolor kapelusza powinien być taki sam jak kolor sukni, natomiast jego kształt i wielkość zależy od nas.