Idąc na wesele kuzynki czy przyjaciółki nie tylko mama zakłada piękną wieczorową suknię, ale szuka również ładnej sukienki dla córeczki. Małe dziewczynki same z przejęciem i ogromnym zainteresowaniem wybierają dla siebie sukienkę wizytową, która powinna ładnie wirować w tańcu, pięknie wyglądać, lśnić, błyszczeć i zachwycać ozdobami.

Najpopularniejszymi dziecięcymi eleganckimi sukienkami są ozdobne sukieneczki z wąską, przylegającą do ciała górną częścią kreacji i szeroką, często tiulową, pełną usztywniających halek spódnicą. Dziewczynki uwielbiają takie sukienki, w których spódnica wiruje wspaniale w czasie tańca i w których czują się jak księżniczki. Sukienki takie, zazwyczaj w jednym kolorze, wykonane są ze sztywnych i połyskujących materiałów, ozdobione są cekinami, kokardkami, falbankami, koronkowymi aplikacjami i sprawiają wrażenie przepychu i bogactwa. Długość takich dziecięcych sukienek sięga za kolano lub tuż przed kolano. Bardzo ważne jest, by taka sukieneczka była wygodna, by nie przeszkadzała dziecku w zabawie. Nie powinna ona być również zbyt obcisła w górnej części, by nie utrudniać dziecku ruchów. Kupując taką sukienkę swojej córce, każda mama z pewnością zdaje sobie sprawę, iż sukienkę tę córka założy ponownie dopiero na inną uroczystą okazję. Nie warto zatem przepłacać i wydawać duże pieniądze na sukienkę, z której dziecko i tak szybko wyrośnie.

Zamiast pełnej przepychu, tiulu, kokardek i cekinów sukieneczki, można wybrać prostszą, skromniejszą sukienkę wizytową, która nadawać się będzie również i na mniej oficjalne i eleganckie okazje. Sukienki takie, bardzo stylowe i dziewczęce, z pewnością spodobają się tym dziewczynkom, które nieszczególnie lubią się stroić i które na co dzień preferują spodnie i spodenki zamiast spódniczek. Takie minimalistyczne i stylowe zarazem dziecięce sukienki wykonane są z naturalnych, miękkich tkanin, przepuszczających powietrze i przyjaznych dla skóry dziecka. Są one zazwyczaj jednokolorowe i mają prosty fason, wzbogacone natomiast są ładnym paskiem w talii, kokardą czy dużym naszywanym kwiatem. Zamiast prostego fasonu mogą mieć one delikatnie poszerzany dół, przypominający bombkę. Sukienka taka przyciąga uwagę właśnie swoją klasyczną prostotą. By taka dziecięca sukienka wizytowa była interesująca, wystarczy wybrać ciekawy kolor – intensywny czerwony, różowy, niebieski, fioletowy – lub ładny wzór: kwiaty, pionowe paseczki. Modny od jakiegoś czasu styl marynistyczny przeniknął także do mody dziecięcej. Interesująco i oryginalnie wyglądają sukieneczki inspirowane tym stylem – w biało-granatowe lub biało-czerwone szerokie pasy lub sukienka czerwona lub granatowa ze złotymi dużymi guzikami na przodzie, nawiązującymi do mundurów marynarzy. Również chłopca możemy ubrać w garnitur nawiązujący do stylu marynistycznego, który będzie z pewnością mniej oficjalny i poważny od tradycyjnego fasonu garnituru.